27.03.2011

Ferie zimowe cz.I

Witam Was serdecznie.
Nie było mnie okrągłe dwa miesiące! Tzn. byłam, ale „cichaczem”...
Codziennie, bez wyjątku odwiedzam Was, bo bez tego już chyba żyć nie potrafię ;) Nawet poznałam nowe miejsca, które mnie zafascynowały i zostały honorowo umieszczone na bocznym pasku, czyli liście moich ulubionych blogów.
Kiedy mam zamiar powrócić w 100% do naszego wirtualnego świata?
Otóż wtedy jak mi przejdzie... ;)
Jak mi przejdzie I faza zakochania, która objawia się tym, że wszystkie czynności wykonuję odruchowo, a moje myśli skupiają się tylko w jednym kierunku. Tak, to miłość jest sprawcą mojego obecnego stanu ducha.
Kochane, wreszcie w moim życiu dzieje się coś pozytywnego, coś co sprawia, że chce się żyć!!!
Zawsze zastanawiałam się (będąc dziewczyną) jak to jest zakochać się nieco później... Wyobrażałam sobie, że tylko miłość w młodzieńczym wieku może być prawdziwa, tzn. taka pełna emocji, ciepła, wiary, wzruszeń. Myślałam, że „później” człowiek zakochuje się inaczej, bez uniesień, bez fantazji, „na spokojnie”. Nic bardziej mylnego!!!
Jestem kobietą trzydziestoparoletnią, której już dużo bliżej niż dalej do przełomowej „40-stki”. I z całą stanowczością stwierdzam, że stan zakochania nie ma granicy wieku. Powiem więcej, teraz będąc już dojrzałą kobietą potrafię kochać bardziej, mocniej, głębiej, prawdziwiej, co wynika z wielu aspektów. Wiem czego oczekuję od życia i od partnera, wiem co mogę ofiarować od siebie, jestem pewna swojej wartości, znam potrzeby ciała i umysłu, potrafię decydować, wybaczać, organizować. Znam znaczenie słowa kompromis, który niejednokrotnie bywa drogą do sukcesu w sytuacjach spornych. Ale przede wszystkim potrafię pielęgnować w sobie dobro i dzielić się nim do granic możliwości. W zamian otrzymuję najcenniejszy dar jakim jest świadomość, że komuś na mnie zależy, że ktoś za mną tęskni, że ktoś się o mnie martwi, że ktoś się o mnie troszczy...
Przejawy dobroci ze strony mojego kochanego „A” zwłaszcza te dotyczące zdrowia i samopoczucia doświadczam codziennie. Jestem szczęśliwa, przeszczęśliwa, najszczęśliwsza na świecie, że dzielę życie z takim kochanym facetem, który każdego dnia, bez wyjątku dzwoni do mnie z pracy po to, by spytać jak się dzisiaj czuję, który przyjeżdża do mnie w każdej wolnej chwili, który dba o to bym leki wzięła na czas, który zawsze zainteresuje się czy pieski i szczurzyczka są najedzone, który troszczy się o „zaopatrzenie lodówki”.... Mogłabym jeszcze długo tak wymieniać, ale po co? Wystarczy, że ujmę to krótko:
Kocham Cię Aleczku :*
Nic tak nie scala i nie pozwala na bliższe poznanie, jak wyjazdy.
Będąc z dala od domu, od wszelkich wygód, od przyzwyczajeń, będąc w całkowicie nowej sytuacji dopiero mamy możliwość „wniknięcia” i dogłębnego poznania naszego partnera. I tu moje Kochanie spisało się na medal. Mogłam na Niego liczyć dosłownie w każdej sytuacji, nie zawiodłam się w najmniejszym nawet detalu.
A gdzie byliśmy i co robiliśmy już opisuję pokrótce.
Ponieważ Alek miał sporo zaległego urlopu, podzieliliśmy zimowy wypoczynek na II tury. Dzisiaj przybliżę I część, czyli pobyt nad Dunajcem, który zorganizowaliśmy w lutym, podczas trwających u nas ferii zimowych. Zatrzymaliśmy się „u gospodarzy”, którzy udostępnili nam cały parter swojego domku. Mieliśmy zatem do dyspozycji odrębne mieszkanko ze wszelkimi wygodami. Codziennie po śniadaniu wyjeżdżaliśmy zwiedzać okolicę. Naszym nieodłącznym atrybutem były aparaty fotograficzne, oboje mamy przysłowiowego fioła na punkcie fotografii. Zwiedziliśmy ruiny zamku w Czorsztynie, zamek w Niedzicy. Próbowaliśmy wspiąć się na „Trzy Korony”, niestety oblodzone zbocza uzmysłowiły nam, że nie wygramy z potęgą natury, i w połowie drogi musieliśmy zawrócić, by szczęśliwie zakończyliśmy przygodę w schronisku na gorącej zupce i herbatce z sokiem malinowym :) Zaliczyliśmy także nocną sesję zdjęciową w Starym Sączu, oraz wpadliśmy „z odwiedzinami” do Zakopanego.
Oto relacja zdjęciowa:


 

    
Wkrótce relacja z II części zimowego wypoczynku.
Przyznam, że muszę się pospieszyć, bo już wszyscy mają dość widoku zimy, a większość zdjęć będzie miała iście zimowy charakter :)

Drogie Koleżanki, pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie, i pragnę przekazać Wam choć część tej euforii, którą w sobie noszę od kiedy jestem zakochana po same uszy :)
Życzę wam dużo ciepła i słoneczka, nie tylko tego namacalnego, ale także w Waszych sercach :)
Buziołki dla Was :*
Aleczku............ Ty wiesz co... :)

PS 1
Zmiana oprawy zdjęć i kolorów bloga podyktowana jest nadchodzącą wiosną, także tą w sercu :)

PS 2
Serdecznie pozdrawiam wszystkie osoby, które wysłały do mnie maila, a zwłaszcza Panią Agnieszkę – pierwszą opiekunkę mojej Gajusi.

PS 3
Ogromny buziak dla Majeczki :*, z którą przegadałyśmy całe „hektolitry” godzin przez GG i telefon. Majusia... będzie dobrze! :)

13 komentarzy:

 1. widzę, że Twoja radość i uczucie się rozwijają. Takie wielkie zaangażowanie i radość bije z Ciebie, że aż miło poczytać. Gratuluje i długich lat w takim "zakochanym amoku życzę" POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 2. :)super wieści Alexo:)
  będzie dbrze, teraz już musi tak być:)

  ja też z dnia na dzień odkrywam zaskakującą miłość i troskę. Pędzimy, nie potrafimy się zatrzymać, a tak nie wiele trzeba by być szczęśliwym)

  buziaki i pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 3. :)) pozdrowienia!i winszuję!
  uściski!
  J.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dobrze czyta się takie optymistyczne słowa.Bije z nich radość ,miłość,szczęście.
  Piękne zdjęcia!!
  Wszystkiego NAJ...

  OdpowiedzUsuń
 5. Alu, stęskniłam się za Tobą okrutnie :)
  bardzo się cieszę, że mimo różnych pór roku, u Ciebie ciągle maj :)
  buziaki

  ps- piękne fotki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. * Witaj BALBINKO :)
  Z całą pewnością wkrótce odwiedzę Twoje "wirtualne domostwo" :)
  * ASIORKU, to prawda, niewiele do szczęścia potrzeba :)
  * JUST'KA, ściskam Cię mocno :)
  * AAGAA, dziękuję Kochana :)
  * KASIU, dziękuję Kasieńko :)
  A maj to nasz miesiąc urodzenia; mój i Alka.

  ŚCISKAM WAS WSZYSTKIE BARDZO SERDECZNIE :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Alexo, to bardzo, bardzo dobre wiadomości i ciesze się Twoim szczęściem. Uściski i życzenia, by tak było zawsze.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ściskam mocno i kibicuję Waszej miłości.

  OdpowiedzUsuń
 9. AleXo Kochana jak widzę Ty też pełną gębą przesz ku pełni!!!I Tak trzymaj bardzo się cieszę i raduj mnie Twoje szczęście!!dzięki za gratulację:)Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 10. Cieszę się, że przeżywasz tak piękne uczucie :))
  Życzę Wam wszystkiego dobrego, a zimowe wakacje jak widać były bardzo udane :))


  Matko, kiedy te 2 miesiące zleciały????

  Ściskam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Miło zobaczyć Cię szczęśliwą !
  Tak trzymaj.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. no to trafiłam z tym majem ;)
  buziole

  OdpowiedzUsuń
 13. * ANABELL, dziękuję i ściskam serdecznie :*
  * MIRA, dziękuję Kochana :)
  * AGA, a mnie raduje Twoje :)
  * ALIZEE, dziękuję i ściskam :*
  * MARIOPAR, dziękuję :)
  * KASIU, trafiłaś w „10” :)

  POZDRAWIAM WAS BARDZO SERDECZNIE :)

  OdpowiedzUsuń